Tabletki na trądzik – które najskuteczniejsze?

Derminax
Derminax

Trądzik jest bardzo powszechnym problemem. Wcześniej uważano, że jest to po prostu z okresem dojrzewania i trzeba czekać aż samo przejdzie. Teraz jest masa produktów, dzięki, którym można trądzik wyleczyć albo złagodzić jego objawy. Czym się kierować wybierając odpowiedni produkt? Po pierwsze trzeba ustalić, czym trądzik jest spowodowany. Za pewne pierwszy kupiony produkt nie rozwiąże od razu problemu.

Leczenie trądziku jest zazwyczaj procesem bardzo długotrwałym i złożonym. Nie wystarczy zdecydować się na jeden konkretny produkt i czekać na efekty. Zazwyczaj samo leczenie od zewnątrz nie jest skuteczne. Trzeba również zacząć działać od wewnątrz. Na rynku jest masa tabletek na trądzik. Dostępne są suplementy, które zazwyczaj są na bazie składników naturalnych, więc można je bezpiecznie stosować. Jednym z najbardziej popularnych i polecanych jest Derminax. Jest to typowy suplement na trądzik.

Kuracja trwa kilka tygodni. Należy przyjmować jedną tabletkę dziennie popijając dużą ilością wody. Plusem Derminaxu jest to, że można go stosować z innymi produktami. Oprócz suplementów można zdecydować się na antybiotyki lub tabletki z izotretinoiną przepisywane przez dermatologa. Te drugie przepisywane są w bardzo ciężkich przypadkach trądziku, kiedy inne metody zawiodły. Przyjmowanie tych leków wiąże się z ryzykiem i skutkami ubocznymi.

Może pojawić się krwawienie z nosa, bóle głowy, zapalenie spojówek, podniesienie poziomu glukozy i cholesterolu, wysychanie błon śluzowych gardła i nosa, a także stany depresyjne. Poza tym w czasie kuracji nie wolno zajść w ciążę, bo lek jest niebezpieczny dla dziecka. Zanim ktoś zdecyduje się na kurację tymi lekami lepiej wypróbować inne metody. Oprócz przyjmowania tabletek warto także zadbać o odpowiednią dietę i tryb życia. Powszechnie uważa się, że dieta nie ma wpływu na trądzik, ale dla niektórych jednak ma. Warto jeść dużo warzyw i owoców. Unikać produktów, które zawierają konserwanty.

Ostre i tłuste potrawy także mogą negatywnie wpływać na cerę. Poza tym warto pić dużo wody mineralnej niegazowanej. Stres i niewyspanie się też może negatywnie wpłynąć na naszą cerę. Co do pielęgnacji twarzy to warto przestrzegać kilku zasad. Po pierwsze używać kosmetyków z jednej linii. Po drugie zainwestować dobry krem nawilżający. Po trzecie należy pamiętać, że dużo wcale nie oznacza dobrze.

2 komentarze do “Tabletki na trądzik – które najskuteczniejsze?”

  1. A ten derminax to ile trzeba stosowac, zeby zobaczyc efekty? To moja ostatnia deska ratunku. Jak nie pomoze to chyba zostaje izotreina…

    Odpowiedz
    • Ja stosuje Derminax no i zeby zobaczyc spore efekty trzeba stosowac Derminax tak kilka tygodni zeby zobaczyc widoczną poprawe. No i dobrze jest ponadto stosowac cos do zewnetrznego stosowania

      Odpowiedz

Dodaj komentarz