Domowe sposoby na trądzik – dodaj swój!

Trądzik
Trądzik

Z trądzikiem zmaga się sporo osób. Na rynku jest masa produktów do cery trądzikowej, a powstają kolejne. Duża ilość różnych produktów na trądzik nie pomaga w wybraniu jednego produktu. Do tego nie wszystkim pomaga to samo. Spora część kosmetyków do pielęgnacji cery trądzikowej jest na bazie alkoholu, często, więc powodują podrażnienia i przesuszenie skóry. Dlatego lepiej się dobrze przeczytać skład zanim się kupi jakiś produkt drogeryjny.

Produkty apteczne, jeżeli chodzi o skład lepiej wypadają na tle tych drogeryjnych. Inną opcją są kosmetyki, które samodzielnie się przygotuje w domu. Z powodzeniem mogą zastąpić te, które kupuje się w sklepie. Co można samodzielnie zrobić? Można zrobić tonik, maseczkę, peeling czy środki o działaniu punktowym. Przepisów na tonik jest sporo. Jednym z najbardziej popularnych jest tonik z aspiryny. Wystarczy mieć najzwyklejszą aspirynę i wodę destylowaną.

Drugim polecanym tonikiem jest tonik z cytryny ( woda i sok z cytryny). Jak tonik można również stosować sok z aloesu. Sok można kupić w aptece lub wycisnąć z liścia aloesu. Przepisów na toniki jest sporo, a na maseczki jeszcze więcej. Do najczęściej polecanych maseczek należy maseczka z aspiryny. Wystarczy trzy tabletki aspiryny, wodę i jogurt naturalny. Trzeba tabletki rozpuścić w wodzie i dodać jogurt. Taką maseczkę trzyma się na twarzy około 20 minut.

Trzeba pamiętać, że przy stosowaniu tej maseczki należy stosować kremy z wysokim filtrem. Maseczkę można stosować punktowo na wypryski.  Nie powinno się robić tej maseczki częściej niż trzy razy w tygodniu. Dużą popularnością cieszy się również maseczka z drożdży. Wystarczy rozpuścić drożdże w wodzie i dodać trochę soku cytryny. Tak przysądzoną maseczkę trzymamy dziesięć minut. Na cerę trądzikową dobrze robi również białko kurze.

Wystarczy ubić pianę z białka i dodać sok z cytryny. Produkty przygotowane w warunkach domowych są bezpieczne, o ile będzie się stosować do zaleceń. Przy regularnym stosowaniu powinny przynieść efekty. Warto pamiętać, że z trądzikiem trzeba walczyć od zewnątrz, jak i wewnątrz. Można kupić sobie jakieś herbatki ziołowe albo zdecydować się na jakiś suplement.

Z racji tego, że tabletki zawierają więcej dobranych odpowiednio do siebie składników powinny przynieść szybsze efekty. Jednym z najbardziej popularnych tego typu suplementów jest Derminax.  Jest on na bazie składników naturalnych, więc nie powinien spowodować skutków ubocznych. Efekty w postaci mniejszej ilości wyprysków powinny pojawić się po kilku tygodniach.

2 komentarze do “Domowe sposoby na trądzik – dodaj swój!”

  1. Ja polecam maseczke z aspiryny faktycznie pomaga;) stosuje tez punktowo na wypryski aspiryne rozpuszczoną w wodzie na noc i faktycznie pomaga. A stosował ktoś ten Derminax?

    Odpowiedz
  2. Ja polecam picie na czczo codziennie rano przegotowaną wodę z sokiem z cytryny i tonik z cytryny. Mi pomaga;)

    Odpowiedz

Dodaj komentarz