Co na trądzik? Wasze propozycje

Trądzik
Trądzik

Wbrew powszechnym przekonaniom, trądzik nie jest problemem tylko nastolatków. Coraz częściej dotyczy również osób, które okres dojrzewania mają już za sobą. Jakie są przyczyny powstawania trądziku? W przypadku młodzieży jest to spowodowane zazwyczaj okresem dojrzewania i zmianami w organizmie, które w tym czasie się pojawiają. Chodzi głównie o zmiany hormonalne. Testosteron stymuluje produkcję sebum.

W przypadku osób dorosłych przyczyn może być znacznie więcej. Jedną z przyczyn może być zbyt duże rogowacenie skóry w miejscach ujść gruczołów łojowych. Trądzik może być spowodowany również efektem ubocznym stosowanych niektórych leków, jak np. na depresję. Czasami zdarza się, że trądzik może być dziedziczny i dziecko zmaga się z trądzikiem, gdyż jego rodzic też miał z tym problem. Możliwe jest również pojawienie się trądziku spowodowanego stosowaniem niektórych kosmetyków. Zwłaszcza trzeba ostrożnie stosować kosmetyki, które w swoim składzie mają alkohol. Alkohol może spowodować podrażnienia i wysuszenie skóry, co w efekcie może zatkać gruczoły łojowe. W przypadku kobiet trądzik może się pojawić w ciąży. Związane jest to ze zmianami hormonalnymi.

Dosyć często zdarza się, że trądzik pojawia się w nasilonym stopniu w czasie miesiączki. Spora część kobiet skarży się, że w czasie okresu na twarzy pojawia się znacznie więcej wyprysków. Poza tym stres często jest powodem pojawienia się trądziku. Jak widać przyczyn trądziku może być wiele. Jak skutecznie sobie z nim poradzić? Trudno podać konkretne metody zwalczania trądziku, gdyż na różne osoby różne produkty i metody działają. To, co pomoże jednej osobie, nie musi pomóc innej. Na pewno warto walczyć z trądzikiem zarówno od zewnątrz, jak i wewnątrz. Na rynku jest duży wybór różnych maści. Spora część nie wymaga recepty od lekarza.

Co do wewnętrznego działania wybór jest duży. Jednym z najczęściej polecanych suplementów jest Derminax. Ma postać kapsułkową. Według producenta działa na trzech płaszczyznach. Po pierwsze oczyszcza organizm z bakterii i innych szkodliwych substancji. Po drugie usuwa martwe komórki i oczyszcza pory, dzięki czemu nie będą pojawiać się kolejne wypryski. Po trzecie eliminuje blizny i przebarwiania. Oprócz produktów dostępnych w aptekach i sklepach warto zastanowić się nad domowymi sposobami. Mogą być one dobrym dodatkiem do kuracji Derminaxem lub innym tego typu suplementem.

2 komentarze do “Co na trądzik? Wasze propozycje”

  1. Ja zazuwazylam , ze u mnie duzy wplyw na cere ma to co zjem. Niby mowi sie ze to nie ma wpływu ale u mnie jednak ma i to duzy. Słodycze i alkohol to wrogowie numer jeden mojej cery;p Spróbojcie odstawic słodycze, alkohol, przetworzone produkty i zobaczycie czy wpływa to na waszą cere;p

    Odpowiedz
  2. A ten Derminax to działa? Stosował go ktos? Działa na trądzik różowaty?

    Odpowiedz

Dodaj komentarz